Evinizin Rayiç Bedelini Öğrenin!

Evinizi satmanın ilk adımı evinizin güncel rayiç bedelini belirlemektir. Evimola eviniz için en doğru fiyatı belirlemek için size detaylı bir karşılaştırmalı rayiç bedel raporu sunar. Evimola’nın eviniz için ücretsiz karşılaştırmalı rayiç bedel çalışması yapmasını istiyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.
Evimin Güncel Değeri-1

Evinizi hedeflediğiniz süre içinde satmanız için evinizin fiyatını doğru belirlemek çok önemlidir. Çünkü satılık evlerin en çok ilgi gördükleri zaman ilk satışa çıktıkları zamandır. Bu nedenle, gerçekçi olmayan yüksek bedellerle satışa çıkarılan evler, sonrasında fiyat olması gereken düzeye düşürülse bile alıcıların gözünde değersizleşmiş olabiliyor. Benzer şekilde, iyi araştırılmadan belirlenen düşük bir bedel de sizin eviniz karşılığında almanız gereken rayiç bedelin altında bir satışın gerçekleşmesine neden olabiliyor. Bütün bunların önüne geçmenin en iyi yolu, evinizi doğru fiyatla satışa sunmaktır.

Evimola, yapacağı titiz bir çalışmayla evinizin piyasaya çıkış fiyatını en doğru şekilde hesaplar. Piyasadaki evinize benzer evlerin fiyatlarını dikkate alır, gerçekçi olmayan fiyatları referans olmaktan çıkararak bir değer oluşturur. Benzer şekilde, bölgede yakın zamanda satılmış evler var ise, bu fiyatlar da dikkate alınır.


evimola’in sunacağı rapor sonrası evinizin satmak ya da satmamak sizin tercihinize kalır. Olumlu karar verdiğiniz takdirde Evimola evinizin satışı konusunda gerekli hazırlıkları başlatır.

"İstanbul Konut Fiyatları" Hakkında Yazılar